A november 5-ei amerikai elnökválasztás óta a megválasztott elnök, Donald Trump sorra jelenti be, hogy kiket látna szívesen a 2025-ben felálló kormány soraiban, valamint a legfontosabb szövetségi szervezetek élén. Az eddigi nevek között szerepelnek korábban elnöki babérokra törekvő politikusok, milliárdos üzletemberek és még televízióból ismert médiaszemélyiségek is. Egyes személyekre már korábbi utalások alapján lehetett számítani, míg mások meglepő választásnak bizonyultak. A Google Trends keresési adatai alapján utánajártunk, hogy az amerikai internetezők melyik jelöltre voltak leginkább kíváncsiak a Google-ben.
Nate Silver adatelemző újságíró, a FiveThirtyEight azóta szabadúszóként dolgozó alapítója azt írta a közösségi oldalán, nem véli helyesnek, hogy az elnökségre látszólag alkalmatlan Joe Biden kitöltse mandátumát, így a hátralévő két hónapban szerinte Kamala Harrisnek kellene az Egyesült Államok elnökeként szolgálni - írja a Hill.
Bár Kamala Harris amerikai alelnök elveszítette a 2024-es elnökválasztást a republikánus Donald Trumppal szemben, a demokrata szavazók nagy része jelenleg szívesen látná Harrist a párt 2028-as elnökjelöltjeként - derül ki a Puck News/Echelon Insights új felméréséből, amelyről a Hill számolt be.
Bár a választás óta alig telt el bő két hét, Donald Trump megválasztott amerikai elnök egyre-másra jelöli a minisztereket és tanácsadókat a januárban hivatalba lépő kormányába. Noha néhány kinevezés papírformának tekinthető, és párnak akár örültek is washingtoni berkekben, Trump kiszemeltjei közül többen még saját pártjukon belül is port kavartak ellentmondásos múltjuk, vitatott álláspontjaik vagy tapasztalatlanságuk miatt. A Fehér Ház és a minisztériumok kulcsait 2025. január 20-án átvevő republikánus adminisztráció a status quo és az úgynevezett „deep state” felszámolását ígéri, egyetlen egy szempont azonban még ezeknél is fontosabb lehet Trump számára.
Erős mozgások indultak el vagy erősödtek fel a november 5-i amerikai elnökválasztás után a tőzsdéken, Donald Trump megválasztása minden eszközosztályra markáns hatással volt, elszálltak a kriptoeszközök, gyengültek a nemesfémek, a nyertesek között pedig az élen áll a magyar tőzsde. Mutatjuk, mi történt a tőkepiacokon az elmúlt két hétben.
Visszavonul a politikai közvélemény-kutatástól Ann Selzer, aki többek közt 1997 óta dolgozott az iowai Des Moines Register számára. A köztiszteletben álló kutató egy vasárnapi cikkben közölte a hírt, ami állítólag nem áll összefüggésben az amerikai elnökválasztás előtt megjelent óriási port kavaró felmérésével, miszerint Kamala Harris 3 százalékponttal vezetett Donald Trump előtt Iowában (47%-44%). Trump végül 13 pontot vert Harrisre az államban.
Noha hagyományosabb kinevezetteket is kerített, Donald Trump megválasztott amerikai elnök több vitatott előéletű személyt jelölt kulcsfontosságú kormányzati pozíciókra. A főként vakcinakritikus megjegyzéseiről elhíresült Robert F. Kennedy Jr. az egészségügyért, egy kiskorú lány ellen elkövetett állítólagos szexuális visszaéléssel gyanúsított Matt Gaetz az igazságügyért, míg a korábbi demokrata elnökjelölt-aspiráns, Tulsi Gabbard (címlapunkon) a hírszerzésért felelhet. A Reuters beszámolója szerint Gabbard kinevezése "sokkolta" a nemzetbiztonsági elitet.
Donald Trump megválasztott amerikai elnök csütörtökön egy Mar-a-Lagó-i magánbirtokán rendezett gála keretében bejelentette, Doug Burgum észak-dakotai kormányzót jelöli az Egyesült Államok belügyminiszterének. A januárban hivatalba lépő régi-új elnök ezen kívül további tisztviselői kinevezésékről is lerántotta a leplet.
Barack Obama volt amerikai elnök egykori kabinetfőnöke, Rahm Emanuel azt fontolgatja, hogy elindul a Demokrata Nemzeti Bizottság (DNC) elnöki posztjáért - tudta meg az Axios. A DNC jelenlegi elnökének, Jaime Harrisonnak a mandátuma 2025 elején jár le, és nem valószínű, hogy a párt elnökválasztási vereségét követően újabb ciklusra pályázna.
Miután múlt héten kiderült, hogy Donald Trump volt amerikai elnök jövőre második négyéves ciklusát kezdheti a Fehér Házban, a vesztes demokrata oldalon, ahogy az lenni szokott, elindult annak a feltárása, hogy pontosan milyen baklövések vezethettek a vereséghez és a már-már túlromantizált Obama-koalíció szétszéledéséhez. Bár a Demokrata Párt különböző frakciói olykor egymásra mutogatnak, néhány liberális körökben népszerű megmondóember nem a politikusokban vagy kampánytanácsadóikban, hanem bizonyos szavazókban látta meg a hibát. Az amerikai sajtót bejárta, hogy 2024-ben a latinók és a feketék kirívó arányban voksolhattak a republikánus elnökjelöltre, ami egycsapásra bűnbakká tette ezeket a csoportokat. De miért szavazott ilyen sok hispán Trumpra és valóban csak rajtuk múlt az idei választás végkimenetele? Utánaszámoltunk.
A Republikánus Párt Arizona államban aratott győzelmével szerdán 218 helyet szerzett, és ezzel szűk többségbe került a 435 fős amerikai képviselőházban.
A 2024-es amerikai elnökválasztáson Donald Trump magabiztos győzelmet aratott: a republikánusok az elektori kollégiumban, a szenátusban és a képviselőházban is felül tudtak kerekedni a demokratákon. Ugyan még nem látni előre, hogy Trump gyorsan váltakozó választási ígéreteiből mennyi fog megvalósulni a következő elnöki ciklusban, az amerikaiak egy csoportja akkorát csalódott a választási eredményekben, hogy akár az országot is elhagyná és máshol kezdene új életet. A Google Trends segítségével utánajártunk, mennyire nőtt meg az internetes érdeklődés az emigrálással kapcsolatban az amerikaiak körében.
Donald Trump megválasztott amerikai elnök és januárig hivatalban lévő elődje, Joe Biden amerikai elnök szerdán Ukrajnáról és a Közel-Keletről is szót ejtett az Ovális Irodában rendezett találkozójuk keretében - írja a Reuters. Mint arról beszámoltunk, a két régi rivális a hatalom zökkenőmentes átadását hangsúlyozta.
A 2024-es amerikai elnökválasztást követően a demokratákon nagy csalódás lett úrrá. A kiábrándító eredmények után egyből aktuálissá vált a kérdés, hogy vajon ki tudna új lendületet adnia a Demokrata Párt számára, és előretekintve a 2028-as választás felé, ki lehet a republikánusok kihívója. A Google Trends adatai alapján megnéztük, mire keresnek rá a Demokrata Párt jövőjével kapcsolatban leggyakrabban az Egyesült Államok internetezői.
Jamal Simmons, Kamala Harris amerikai alelnök egykori tanácsadója a CNN adásában arról beszélt, Donald Trump megválasztását követően Joe Bidennek le kellene mondania az elnökségről, hogy Harris mégis átvehesse az Egyesült Államok vezetését, még ha csak rövid időre is - írja a Hill.
Donald Trump, az Egyesült Államok megválasztott elnöke vasárnap este bejelentette, a Bevándorlási és Vámhivatal (ICE) korábbi igazgatója, Tom Homan lesz második kormányának "határcárja". Homan felelősségei közé tartozik majd "a déli határ, az északi határ, az összes tengeri és a légi közlekedés biztonsága" - idézi a Hill Trump szavait.
Több tízezer külföldi turista is hoppon maradt és a londoni utcabál is veszélyben.
Nincs egyelőre év végi hajrá a forintnál.
Idehaza kis mínuszban zárt a BUX az év utolsó kereskedési napján.
Ezért léphetett a kormány-
Interaktív, díjmentes online előadás
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?